FAQ Najczęściej zadawane pytania
W tej sekscji uzyskasz odpowiedzi ogólne, ale również odpowiemy na pytania związane z samym procesem leczenia, czyli jak wygląda zabieg, jak się do niego przygotować.
Jak przygotować się do zabiegu?
Szanowny Pacjencie, zostaniesz poproszony o wypełnienie Karty Wywiadu Przedoperacyjnego. Zostaniesz zapytany o:
ogólne choroby, pobyt w szpitalu przez ostatnie 2 lata, przyjmowanie leków na stałe, (pytanie skierowane do kobiet) ciążę lub jej planowanie, skłonność do krwawień lub siniaków, występowanie chorób takich jak: choroba serca, cukrzyca, choroby krwi, alergie (w tym na leki), reumatyzm, choroby wątroby, choroby układu naczyniowego, choroby nerek, choroba tarczycy, choroby układu pokarmowego, choroba płuc, choroba napadowa, zaburzenia neurologiczne, AIDS (HIV), choroba serca.
Jakie otrzymam dokumenty do wypełnienia?
Przed wizytą otrzymasz od nas na miejscu karty i zgody do wypełnienia, takie jak:
Karta wywiadu Pacjenta, Zgoda na zabieg np. implantacji, Zgoda na leczenie kanałowe, Zgodę na usunięcie zęba.
Zostaniesz pisemnie zapoznany z polityką RODO. Twoje informacje są potrzebne tylko i wyłącznie do prawidłowego procesu rejestracji w naszej bazie danych i możliwości potwierdzenia zaplanowanych wizyt. Bądź pewny, że danych nikomu nie udostępniamy i dbamy o ich bezpieczne przechowywanie.
Czy usuwanie ósemek boli?
Nie! Wszystkie zabiegi w naszym gabinecie odbywają się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest absolutnie bezbolesny. W razie konieczności po zabiegu ekstrakcji zęba lekarz wypisuje receptę na leki przeciwbólowe.
Czy będę potrzebował zwolnienia z pracy?
Niektóre zabiegi chirurgii stomatologicznej, zwłaszcza ekstrakcje ósemek, wymagają kilkudniowej rekonwalescencji. Decyduje o tym trudność zabiegu. Chirurg stomatolog poinformuje Państwa jaki jest przewidywany czas rekonwalescencji w danym przypadku, a w razie konieczności wystawi zwolnienie lekarskie.
Jak długo goi się implant?
Zabieg implantacji jest absolutnie bezbolesny. Po zabiegu zostają założone szwy, które lekarz usuwa na wizycie kontrolnej po około 7 dniach. W zależności od lokalizacji implantu oraz od jakości kości Pacjenta implant goi się od około 3 do 6 miesięcy. Po tym okresie lekarz stomatolog może wykonać docelową pracę (koronę porcelanową zęba na implancie).
Czy plomby się wybielają?
Wybielanie zębów jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Po wybielaniu zęby odzyskują swój dawny kolor lub uzyskują kolor dużo jaśniejszy niż wcześniej. Niestety wypełnienia (plomby) nie ulegają wybielaniu. Na szczęście nowoczesne wypełnienia posiadają efekt kameleona i zazwyczaj adoptują się do nowego wybielonego koloru zębów. Bardzo rzadko, w odcinku przednim, istnieje konieczność wymiany wypełnień na bielsze. Zabieg ten wykonujemy dopiero po ustabilizowaniu się nowego koloru zębów po około 2 tygodniach.